Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zima jest piękna do pewnego stopnia... Celsjusza.

2019-01-02
Zima jest piękna do pewnego stopnia... Celsjusza.
Zima to dla niektórych z nas naprawdę trudny czas, a zwłaszcza dla tych, którzy długie godziny pracy spędzają na zewnątrz. W takich warunkach niestety nie wystarczy założyć cokolwiek. Nasze ubranie powinno uchronić nas przed chłodem, wilgocią oraz wiatrem. Co więc zakładać aby nie dać się zimowej aurze? Warto pamiętać o kilku prostych zasadach:

1) Ubieraj się warstwowo, na tzw. cebulkę. W chłodnych warunkach warto zakładać bieliznę termiczną, a na nią kolejne warstwy ubrania: koszulkę, bluzę i wreszcie kurtkę. Jeżeli jesteś w ciągłym ruchu, być może w roli warstwy zewnętrznej najlepiej sprawdzi się kamizelka. Chroni strategiczne partie ciała i nie krępuje rąk. Polecamy np. model Sierra2 od Deltaplus [zobacz w sklepie].

2) Jeżeli przez większą część dnia pracy jesteś wystawiony na niesprzyjające warunki, zakładaj kombinezon izolowany termicznie. Po pierwsze zapewnia on pełną ochronę od stóp do głów, a po drugie umożliwia swobodne poruszanie niezależnie do charakteru wykonywanych czynności.

3) Kaptur lub czapka. Niektórzy z nas nie noszą - tak dla zasady. Ale warto! Chociaż nieprawdą jest, że większość ciepła ucieka przez głowę, to jednak, dzięki nakryciu głowy unikamy nadmiernego wychłodzenia organizmu i trzymamy się z daleka od zapalenia uszu, czy zatok. Jaką czapkę wybrać? A na przykład taką: model Kara na zimę od producenta Panoply Deltaplus [zobacz w sklepie].

4) Czy zdarzyło Ci się pracować w śniegu lub błocie pośniegowym? Na pewno nie budzi to w Tobie najmilszych wspomnień. Mało które buty, dają radę w takich warunkach. Zima to dobry moment aby zmienić obuwie na takie, które posiada dodatkowe ocieplenie i ma właściwości wodoodporne. Buty z mocnym bieżnikiem i wysoką cholewką dodatkowo pomogą uniknąć kontuzji lub poślizgnięcia się na lodzie.

5) Rękawice robocze to niezbędnik, jeżeli pracujesz w niskich temperaturach. Na zimę wybieraj modele z ociepliną, z polarowa podszewką lub wodoodpornym pokryciem., dobrym przykładem są rękawice Neave od Panoply Deltaplus [zobacz w sklepie].

6) Miej zawsze ze sobą dodatkową parę ciepłego, suchego ubrania na zmianę.

7) I na koniec, w przypadku tych małych obszarów skóry, które pozostają odsłonięte (nos, usta, uszy itp.), stosuj krem z filtrem lub inny krem barierowy do skóry, aby zapobiec odmrożeniom.
 
 
 
  
pixel