Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zawód kierowca

2018-07-04
Zawód kierowca
Na co dzień pracujesz jako kierowca lub operator maszyn? Bez względu na to, jaki pojazd prowadzisz, na pewno chciałbyś pracować wygodnie i bezpiecznie. Mamy na to sprawdzone sposoby.
  • Nawet jeżeli w Twojej pracy panuje luźna atmosfera, zawsze powinieneś zachowywać ostrożność i uważać na osoby znajdujące się w pobliżu. Z rozsądkiem stosuj zasadę ograniczonego zaufania.
  • Korzystaj podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, nawet jeżeli prowadzisz wózek widłowy (o ile jest w nie wyposażony).
  • Dbaj o to, aby szyby pojazdu zawsze były czyste.
  • Nigdy nie siadaj za kierownicą, jeżeli nie czujesz się na siłach aby go poprowadzić. Na przykład, nie powinieneś prowadzić pojazdów po niektórych lekach, np. na alergię.
  • Staraj się przewidywać zagrożenia. Bądź przygotowany na nieprzewidziane. Na wyposażeniu pojazdu warto mieć składany trójkąt ostrzegawczy. Model HV10 został wykonany z ABS. Może być stosowany jako trójkąt samochodowy powszechnie wymagany w krajach UE i używany w razie wypadku.
  • Zapewnij sobie dobrą widoczność. Jeżeli Twoje obowiązki tego wymagają, noś i nie zdejmuj bez potrzeby odzieży odblaskowej, np. kamizelka tego typu jest solidna i praktyczna. Jest bardzo lekka, nie krępuje ruchów. Zapięcie na suwak powoduje, że pozostaje na swoim miejscu i nie przeszkadza w trakcie pracy. Dzięki kieszeniom możesz mieć przy sobie telefon lub potrzebne narzędzia. Co więcej, model C476 ma specjalne miejsce na identyfikator. Jeżeli dodatkowo pracujesz w trudnych warunkach, może warto pomyśleć o kurtce S365 od Portwest. Śmiało można powiedzieć, że to zakup na cały rok. Dobrze sprawdza się na zimnej hali, jak i w deszcz, a dzięki odblaskom jesteś zawsze widoczny. Ten, kto wymyśla takie produkty, mam łeb na karku.
  • Jeżeli to możliwe podnoś komfort swojej pracy np. przez stosowanie rękawic. Dzięki takim rękawicom jak Tergsus A250 Portwest dobrze trzyma się i obsługuje nawet toporną kierownicę. Poza tym to praktyczne rozwiązanie, gdy pomagasz przy załadunku lub rozładunku towaru. Polecamy ten model ze względu na jego solidne wykonanie (świńska skóra licowa i bawełna), dodatkowe wzmocnienie palców i zapięcie na rzep.
  • Stosuj się do norm i reguł opartych na przepisach prawa o ruchu drogowym i przepisów BHP.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel