Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tego wroga łatwo przeoczyć

2018-08-28
Tego wroga łatwo przeoczyć
Chronić musimy się nie tylko przed tym, co widać, ale i przed tym, co trudno zauważyć gołym okiem, mianowicie wirusami, bakteriami, czy niektórymi grzybami. Na naszej skórze wiele z nich bytuje naturalnie i nie wyrządza nam żadnej szkody. Na baczności musimy mieć się jednak przed tymi, które mogą powodować choroby-fachowo nazwalibyśmy je patogenami.
Osobami najbardziej narażonymi na kontakt ze szkodliwymi mikroorganizmami są pracownicy służby zdrowia oraz przemysłu gastronomicznego. Mycie i dezynfekcja dłoni to pierwsza linia obrony przed tymi czynnikami chorobotwórczymi.
 
Dezynfekcja- wiedza w pigułce
Dezynfekcja, czyli odkażanie ma na celu niszczenie drobnoustrojów i ich form wegetatywnych (aktywnych).
Przed dezynfekcją należy:
  • zdjąć wszelką biżuterię (t.j. pierścionki, bransoletki, zegarek).
  • dokładnie umyć dłonie pod bieżącą, ciepłą wodą z mydłem.
Takie postępowanie zapobiega zakażeniom i znacznie redukuje ryzyko przeniesienia mikroorganizmów patogennych.
Warto pamiętać, że przedmioty i powierzchnie, które są zdezynfekowane, nie są jałowe. Oznacza to, że na ich powierzchni nadal znajdują się formy przetrwalnikowe bakterii (czyli "uśpione").
 
Dezynfekcja dłoni 
Do dezynfekcji dłoni możemy używać różnych preparatów w płynie, w żelu bądź chusteczek jak np. IW40 od Portwest [zobacz w sklepie]. Są skuteczne wobec 99,9% bakterii i wirusów w tym gryp H1N1 (wirus grypy typu A) H3N2 (wirus grypy typu A). W opakowaniu masz 200 szt.
Jeżeli w swojej pracy masz do czynienia z olejami, tłuszczem, farbą lub innymi zanieczyszczeniami, które są trudne do usunięcia, zalecamy używanie chusteczek IW30 Portwest [zobacz w sklepie] do silnych zabrudzeń. Szorstka struktura peelinguje skórę, a płyn w nich zawarty ma działanie antybakteryjne. Produkt jest zapachowy, testowany dermatologicznie.

Dezynfekcja powierzchni
Chusteczki są dobrym patentem na dezynfekcję powierzchni. Ponieważ materiał został nasączony odpowiednią ilością preparatu antybakteryjnego, nie musisz używać duszących środków w spreju. Dzieki temu rozwiązaniu każdą powierzchnię dezynfekujesz precyzyjnie, nie ryzykując, że płyn znajdzie się np. na artykułach spożywczych leżących w pobliżu. Chusteczki IW50 od Portwest [zobacz w sklepie] są idealne dla przemysłu spożywczego. Są bezzapachowe, z wysoką zawartością alkoholu i gotowe do użycia zaraz po wyjęciu. W opakowaniu masz 200 sztuk. Testowane na zgodność z EN1276 i EN14476.
 
pixel