Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sezon na grzyby w pełni!

2018-10-10
Sezon na grzyby w pełni!
Skoro grzyby lubią wilgotne środowisko, na takie właśnie warunki musimy się przygotować. Do tego, trzeba pamiętać, że październikowe poranki potrafią być już naprawdę chłodne.
Co więc założyć? Na pewno nie obejdziesz się bez tych 4 produktów:

Nakrycie głowy
Rzecz jasna potrzebne po to, by było nam ciepło. Bardzo łatwo przeziębić się, gdy o poranku jest niewiele ponad 0 stopni Celsjusza. Czapka dodatkowo ochroni Cię przed kleszczami. Chociaż niektórym wydaje się, że możemy o nich zapomnieć, październik i wrzesień to szczyt ich aktywności! Dlatego też polecamy Ci ocieplaną czapkę polarową Insulatex [zobacz w sklepie]. Klasyczny krój bez udziwnień.

Kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa.
Komplety takie jak L440 [zobacz w sklepie] są bardzo praktyczne. Możesz założyć je na inny zestaw ubrań lub samodzielnie. Zarówno spodnie, jak i kurtka są bardzo lekkie. Możesz schować je do torby, a w razie deszczu szybko założyć. Świetnie chronią także przed wszelkimi otarciami no i oczywiście leśnym robactwem. W końcu, żeby znaleźć upragnionego borowika, amator grzybów jest w stanie wejść wszędzie. Najlepsze okazy nie rosną przecież przy samej drodze. W takim ubraniu przedrzesz się przez każde krzaki bez szwanku.

Kamizelka
Na wybór takiego ubrania wpadają zazwyczaj osoby o praktycznym podejściu do życia. W licznych kieszeniach pomieścisz wszystkie potrzebne Ci akcesoria: nożyk, dokumenty, mapę, czy telefon. Na pewno będziesz zadowolony z kamizelki SIERRA2 DELTAPLUS [zobacz w sklepie]. Być może już masz ja w swojej szafie, ponieważ to jeden z naszych najlepiej sprzedających się produktów. Kamizelka jest ocieplana, ma watowaną podszewkę i mocny materiał zewnętrzny. Dodatkowe zalety to dziewięć kieszeni i przedłużany tył — czego chcieć więcej ;)?

Nieprzemakalne buty
Najlepiej sprawdzają się gumowce lub wysokie buty za kostkę. Ściółka leśna jest zazwyczaj mokra, dlatego dobrze mieć na sobie nieprzemakalne obuwie z antypoślizgową podeszwą. Dobrym rozwiązaniem są kalosze FW95 z normą SRC (antypoślizgową) [zobacz w sklepie]. Obuwie posiada pochłaniacz energii pod piętą, co zmniejsza zmęczenie stóp w trakcie długotrwałego chodzenia.

W takim zestawie jesteś dosłownie ubrany od stóp do głów. A teraz koszyk w dłoń i ruszaj do lasu po borowiki, maślaki i po kozaki.
pixel