Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Produkty oznaczone symbolem ESD

2017-11-08
Produkty oznaczone symbolem ESDProdukty oznaczone symbolem ESD

Informacja o tkaninie 

Tkaniny stosowane w odzieży ESD są solidne i trwałe. Wysoka zawartość bawełny zapewnia komfort noszenia i absorpcję wilgoci. Włókno węglowe tkane przez materiał daje doskonałą ochronę antystatyczną. 

Zalety Produktu

Nagromadzone ładunki elektrostatyczne mogą uszkodzić lub spowodować zagrożenie pożarowe podczas stosowania materiałów łatwopalnych. Te ubrania są idealne do stosowania w obszarach zagrożonych elektrycznością statyczną. Przewodzenie materiału zapobiega gromadzeniu się ładunków statycznych, pozwalając na bezpieczne odprowadzanie ich do ziemi. 


                                                                                                                 
EN 1149 Norma ta określa właściwości materiałów i rozwiązania dla odzieży ochronnej rozpraszającej elektryczność statyczną. Odzież stosowana jest jako część całego systemu uziemień, aby uniknąć zapalającego iskrzenia. Nie ma zastosowania w atmosferach bogatych w tlen. Norma nie ma zastosowania do ochrony przed napięciem sieciowym. 

A czym są wyładowanie elektrostatyczne ? 

(ESD z ang. Electrostatic Discharge) - nagły i chwilowy przepływ prądu elektrycznego przepływającego między dwoma obiektami o różnych potencjałach elektrycznych spowodowane przez bezpośredni kontakt lub przez pole elektrostatyczne. Termin ten jest zwykle stosowany w elektronice i przemyśle do opisania chwilowych niechcianych prądów, które mogą spowodować uszkodzenie sprzętu elektronicznego.

Wyładowania elektrostatyczne są poważnym problemem dla elementów elektronicznych, wiele urządzeń jest czułych na wyładowania elektrostatyczne np. układy scalone. Układy scalone są wykonane z materiałów półprzewodnikowych takich jak krzem i materiałów izolacyjnych, takich jak dwutlenek krzemu. Każdy z tych materiałów może ulec trwałemu uszkodzeniu w wyniku wysokiego napięcia, na skutek czego w chwili obecnej stosuje się wiele urządzeń antystatycznych.
pixel