Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odzież i bielizna termoaktywna

2018-11-21
Odzież i bielizna termoaktywna
  1. Odzież termoaktywna ma za zadanie utrzymywać stabilną temperaturę naszego ciała, z jednej strony zapobiega przegrzaniu się, a z drugiej wychłodzeniu. Świetnie sprawdza się zwłaszcza wtedy gdy jesteśmy aktywni fizycznie.
  2. Odzież termoaktywna szyta jest z nowoczesnych tkanin syntetycznych. W składzie znajdziesz zazwyczaj poliester, poliamid, nie rzadko wzbogacony o jony srebra. Ten rodzaj materiału z natury nie wsiąka wody, a więc nie wchłania także potu-to zaleta. Cały sekret tkwi w splocie. Odzież termoaktywna zbudowana jest z dwóch warstw włókien o różnej strukturze. Ta wewnętrzna jest gęściej utkana i dlatego bez problemu zbiera cząsteczki potu, natomiast zewnętrzna ma strukturę siatki i oddaje wilgoć na zewnątrz. To prostym przykład, że samo sprawdzenie składu materiału nie zawsze da nam pełny obraz możliwości danego ubrania.
  3. Czasami z odzieżą termoaktywną mylona jest odzież termiczna. Ta druga, choć też ma za zadanie utrzymanie komfortu termicznego, nie zapewnia tak wysokiego poziomu wentylacji. Możesz mieć wrażenie, że ubranie nie oddycha.
  4. Odzież termoaktywna często kojarzona jest z aktywnym wypoczynkiem, czy uprawianiem sportu, ale doskonale sprawdza się także jako odzież robocza.
Jeżeli już co nieco wiesz o odzieży termoaktywnej, na pewno wiesz jakie korzyści niesie za sobą ubieranie odzieży funkcyjnej, takiej jak polary, czy softshelle. Nie należy jednak zapomnieć o jednym ważnym elemencie, bez którego odzież ta nie może w pełni spełniać swoich właściwości, mianowicie bieliznie termoaktywnej. To bardzo ważna część garderoby, ponieważ to ona przylega bezpośrednio do ciała. Jeżeli zastąpisz ją bawełnianym podkoszulkiem, mimo nałożenia wierzchnich warstw funkcyjnych nadal możesz odczuwać chłód. Dzieje się tak, ponieważ bawełna chłonie pot, jak gąbka, a to właśnie pot i wilgoć daje uczucie wychłodzenia.

Jak nosić bieliznę termoaktywną i co wybrać?
W zimne i deszczowe dni na bieliznę termoaktywną zakładaj bluzę polarową i funkcyjną kurtkę przeciwdeszczową, a w wietrzne dni warstwę zewnętrzną zamień na softshell.
Poniżej podrzucamy 4 propozycje bielizny termoaktywnej, którą sprawdzi się w Twojej pracy:
  • Podkoszulka termoaktywna:
Model 7992N producent Beta [zobacz w sklepie]
Model B133 producent Portwest [zobacz w sklepie]
  • Kalesony termoaktywne:
Model 7991N producent Beta [zobacz w sklepie]
  • Leginsy termoaktywne:
Model B131 producent Portwest [zobacz w sklepie]

pixel