Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NOSKI - PODNOSKI, czyli troszkę o naszym bezpieczeństwie.

2017-03-09
NOSKI - PODNOSKI, czyli troszkę o naszym bezpieczeństwie. Słów kilka na temat podnosków w obuwiu roboczym, jakie mają spełniać właściwości, z jakich mogą być materiałów, czy potrzebne, czy nie.
Jeśli pracujecie w otoczeniu, w którym realnym zagrożeniem jest spadający na waszą stopę przedmiot... to zdecydowanie potrzebne.

Rola podnoska jest prosta: chronić palce przed uderzeniem i zmiażdżeniem. W przypadku obuwia bezpiecznego jest to uderzenie o sile 200J. Podnosek taki musi być tak umieszczony w bucie, aby spełniał tę rolę i jednocześnie nie sprawiał, że używanie buta staje się mniej wygodne.

Materiały z jakich mogą być zrobione są różne, np. metal, stal, kompozyt... Ale czym się różnią?

Pierwsza różnica: w podnoskach kompozytowych nie ma ryzyka odcięcia palców, jakie występuje przy podnoskach innych materiałów. Dzieje się tak dlatego, że podnoski metalowe czy stalowe odkształcą się stale, natomiast kompozyt albo wróci do swojego pierwotnego kształtu albo po prostu pęknie - nie ma problemu z wyciągnięciem nogi po wypadku.
Różnica druga: kompozyt nie przewozi ciepła ani zimna, podnoski z metalu czy stali owszem co często może powodować dyskomfort w zimę lub gorące lato, gdy materiał przejmuje temperaturę i odczuwamy ją bardziej.
Trzecia różnica dotyczy wagi. Podnoski z kompozytu są zdecydowanie lżejsze od pozostałych materiałów, co też wpływa na komfort użytkowania obuwia roboczego.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel