Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materiały chroniące przed zagrożeniami chemicznymi

2017-09-29
Materiały chroniące przed zagrożeniami chemicznymiZ czego wykonane są kombinezony chroniące przed chemikaliami ? 

POLIETYLEN (PE)- To giętkie, plastyczne włókno zapewniające dobrą odporność chemiczną. 

POLIPROPYLEN (PP)- To włókno dzianinowe o właściwościach oddychających, które zapewnia doskonały komfort. 

Otrzymuje się go w wyniku niskociśnieniowej polimeryzacji propenu. Polipropylen jest jednym z dwóch, obok polietylenu, najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych.

Polipropylen jest węglowodorowym
 polimerem termoplastycznym, to znaczy daje się wprowadzić w stan wysokoelastyczny pod wpływem zwiększenia temperatury oraz z powrotem zestalić po jej obniżeniu, bez zmian własności chemicznych.


MATERIAŁ TKANY LAMINOWANY, MIKROPOROWATY- DT1XX- Połączenie warstwy polipropylenowej (PP) i warstwy polietylenowej (PE) zapewnia znakomite właściwości i doskonałą ochronę przed większością środków chemicznych i cząsteczek. Tkanina jest bardzo odporna i nie strzępi się. Przepuszczalność powietrza. 

SMS/SMMS POLIPROPYLEN- PIANKA POLIPROPYLENOWA- POLIPROPYLEN - DT2XX- Połączenie trzech warstw polipropylenu zapewnia wyjątkową ochronę i gwarantuje tkaninie przepuszczalność powietrza. Warstwa pianki, wtłaczana za pomocą gorącego powietrza, tworzy osłonę chemiczną. Pozostałe dwie warstwy zapewniają giętkość i przepuszczalność powietrza. 

DELTACHEM (PP+OSŁONA CHEMICZNA- DT3XX) - Połączenie kilku warstw polimeru wysokiej wydajności (osłona chemiczna) z kilkoma warstwami polipropylenu zapewnia wyjątkową ochronę i gwarantuje tkaninie przepuszczalność powietrza. Polipropylen połączony z barierą chemiczną zapewnia giętkość oraz komfort w ekstremalnych warunkach.

pixel